Často kladené dotazy

Nevíte si rady? Níže jsme pro Vás připravili odpovědi na často kladené otázky.

Jaké potřebuji připojení k internetu ?

Pro sledování internetové televize RexTV lze použít jakékoliv dostatečně rychlé internetové připojení a to jak pevné (xDSL, kabelové, optické, wifi apod.), tak mobilní. Naše aplikace sama rozpozná rychlost a kvalitu linky a přizpůsobí se. Rychlost internetu si můžete otestovat  např. zde nebo zde. Námi doporučovaná rychlost stahování (downloadu) je 2Mb/s a více.  

Mohu si nějak otestovat funkčnost televizi, než si ji zaplatím ?

Ano, lze. V pravém horním roku na hlavní stránce klikněte na Registrovat. Po vyplnění povinných údajů získáte tzv. demo účet, ve kterém Vám budou fungovat pouze základní funkce (několik televizních kanálů a videí, omezený čas pro nahrávání apod.). Teprve potom, pokud budete spokojeni a vše bude fungovat dle Vašich představ, si můžete aktivovat plnohodnotný účet a začít využívat našich služeb naplno. O plnohodnotném účtu se dozvíte více zde.

Na kolika zařízeních najednou mohu sledovat televizi ?

V základní konfiguraci nově zřízeného účtu to je pět zařízení. Je třeba ale pamatovat na to, že pokud se tato zařízení nacházejí v jeden okamžik na stejné síti (např. na domácí wifi), musí tato být dostatečně rychlá, aby dokázala plnohodnotně odbavit všechna zařízení najednou. 

Odkud je možné stáhnout aplikace pro přehrávání televize ?

Pro zařízení se systémem Android ze serveru Google play, pro zařízení se systémem iOS ze serveru App Store nebo iTunes. Tyto postupy jsou podrobně popsány v sekci Návody.

Jak dlouho trvá aktivace nové služby/balíčku při objednání přes zákaznický portál ?

Pokud máte dostatečný kredit a zaplacen servisní poplatek, k aktivaci dochází okamžitě, jen je třeba vypnout a znovu zapnout aplikaci na Vašem zařízení. Od toho okamžiku bude služba, pokud si ji dále neprodloužíte, aktivní po dobu 30 dnů.

Co dělat, když nemám dostatečný prostor pro nahrávání vybraného pořadu ?

Řešením je opět zákaznický portál. Stačí se přihlásit, vybrat balíček s potřebným množstvím minut, provést platbu a můžete nahrávat.

Co je servisní poplatek ?

Vážení zákazníci, servisní poplatek se platí pouze jednou měsíčně, ať už máte aktivován jeden nebo všechny balíčky. Servisní poplatek je stanoven na 65Kč měsíčně. Servisní poplatek pokrývá náklady na provoz, administraci, autorská práva, technické zajištění a podporu poskytování služeb internetové televize RexTV včetně provozu zákaznického servisu. Mimo jiné tímto každý uživatel získá prostor pro své nahrávky a u každého kanálu 30ti hodinovou historii . Tyto náklady mohly být skryty v ceně jednoho z balíčků, který by byl povinný (tak jak je to obvyklé u jiných provozovatelů), ale my nechceme nikomu nutit programy o které nemá zájem. Naším cílem je, aby jste si sami vybrali pouze ty programy o které máte opravdu zájem a mohli je začít okamžitě legálně sledovat.

Při pokusu o přehrávání živého vysílání nevidím obraz, vidím monoskop nebo je slyšet pískání

Zkontrolujte správnost datumu a času na Vašem zařízení popř. v nastavení systému povolte automatickou synchronizaci času z internetových serverů (použít čas ze sítě). U některých zařízení je nutno volbu odškrtnout a poté opět zaškrtnout, aby ke srovnání času skutečně došlo. Poté znovu spusťte aplikaci. Pokud bude problém i nadále přetrvávat, neváhejte nás kontaktovat.

 

 

Jak nás kontaktovat

Pokud jste ani na této stránce nenašli co Vás zajímá, kontaktujte nás prostřednictvím tohoto formuláře a my Vám rádi pomůžeme.